Sanat Forum-Güncel Sanat Etkinlikleri Off-Topic Off-Topic A1 seviye ingilizce metinler
A1 seviye ingilizce metinler
admin
A1 seviye ingilizce metinler
0
369
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
admin Administrator
*******
  • Konular91
  • Mesajlar91
  • Rep puanı 0
A1 seviye ingilizce metinler ile ingilizce öğrenmenizi hızlandırabilirsiniz. Bu konuda güncel olarak ingilizce metinler ve hikayelerin paylaşımı yapılacaktır. Paylaşım yapmak isteyen arkadaşların konu altında metinleri iki dilli yazması faydalı olacaktır.


İngilizce Metin :

Hello! My name is Sarah. I am from London, the capital city of England. I am a student. I go to school every day. My school is big, and I have many friends there. We learn English, math, and science. I have a family. My family is small. I have a mother, a father, and a little brother. My mother works in an office, and my father is a teacher. My little brother is five years old, and he goes to kindergarten. In the morning, I wake up early. I have breakfast with my family. I like to eat cereal and drink orange juice. After breakfast, I go to school. I walk to school because it is near my house. At school, I have many classes. I like English class the most because it is interesting. My teacher is nice, and she helps us learn new words. In math class, we learn about numbers and how to add and subtract. After school, I come home and do my homework. I like to read books and play with my little brother. Sometimes, we go to the park near our house. The park is big, and there are many trees and flowers. In the evening, we have dinner together. My mother cooks delicious food. After dinner, I watch TV for a little bit, and then I go to bed. I like to sleep early because I want to be ready for a new day. I love my life. I have a happy family, good friends, and a nice school. I hope to learn more and become a smart person. Thank you for reading about me!

Metnin Türkçesi:

Merhaba! Benim adım Sarah. Londra'dan geliyorum, İngiltere'nin başkenti. Bir öğrenciyim. Her gün okula gidiyorum. Okulum büyük ve orada birçok arkadaşım var. İngilizce, matematik ve fen öğreniyoruz. Bir ailem var. Ailem küçük. Bir annem, bir babam ve küçük bir kardeşim var. Annem bir ofiste çalışıyor ve babam öğretmen. Küçük kardeşim beş yaşında ve anaokuluna gidiyor. Sabahları erken uyanırım. Ailemle birlikte kahvaltı yaparım. Mısır gevreği yemeyi ve portakal suyu içmeyi severim. Kahvaltıdan sonra okula giderim. Okula yürüyerek giderim çünkü evime yakın. Okulda birçok dersim var. En çok İngilizce dersini seviyorum çünkü ilginç. Öğretmenim iyidir ve bize yeni kelimeler öğretir. Matematik dersinde sayılar hakkında ve nasıl toplama ve çıkarma yapılacağını öğreniriz. Okuldan sonra eve gelir ve ödevimi yaparım. Kitap okumayı ve küçük kardeşimle oynamayı severim. Bazen evimize yakın bir parka gideriz. Park büyük ve birçok ağaç ve çiçek var. Akşamları birlikte akşam yemeği yeriz. Annem lezzetli yemekler yapar. Akşam yemeğinden sonra bir süre televizyon izlerim ve sonra yatarım. Erken uyumayı severim çünkü yeni bir gün için hazır olmak isterim. Hayatımı seviyorum. Mutlu bir ailem, iyi arkadaşlarım ve güzel bir okulum var. Daha çok öğrenmek ve akıllı bir insan olmak istiyorum. Beni okuduğunuz için teşekkür ederim!


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  A2 seviye ingilizce cümleler admin 0 315 11-13-2023, 06:21 PM
Son Mesaj: admin

Foruma Git: