Sanat Forum-Güncel Sanat Etkinlikleri Sanat Etkinlikleri Tiyatro Sığınak Tiyatro Oyunu
Sığınak Tiyatro Oyunu
admin
Sığınak Tiyatro Oyunu
0
334
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
admin Administrator
*******
  • Konular91
  • Mesajlar91
  • Rep puanı 0
Sığınak Tiyatro Oyunu 
[Resim: siginak-tiyatro-oyunu-bilet-al-sanatforum.webp]
"Sığınak," Craft Tiyatro tarafından sahnelenen ve aidiyet konusunu ele alan bir oyun olarak tanıtılmaktadır. Oyun, bir şehirde yaşayan bireylerin bencilik, ötekileştirme, yalnızlık, ayrılık, çaresizlik ve vatandaşlık gibi temaları işlemektedir. Aynı zamanda ilk aşk ve daha fazlasına duyulan ihtiyaç gibi insana dair duygusal yönleri de ele almaktadır.

"Sığınak," dünyaya ait olabilmek için resmi belgelere ihtiyaç duyan ve elinde sadece birkaç hayal taşıyan çocukların hikayesini anlatmaktadır. Bu çocuklar, yaşadıkları dünyaya ve topluma ait olabilmek için zorlu bir mücadele vermektedirler. Oyunda, toplumun dışında kalan bireylerin hayatlarının zorluklarına ve umutlarına odaklanılmaktadır.

Oyun, insanların adını duyduklarında korktukları kişilerin yerine geçmeyi ve başkalarına yardım etmeyi düşünmelerini teşvik etmektedir. Bu çocuklar, adları olmayan, evleri olmayan ve hiç kimsesi olmayan kişilerdir. Oyunda, izleyicilerden bu çocukların yerine kendilerini koymaları ve onların yaşadığı zorlukları anlamaları beklenmektedir.

Oyunda, aynı zamanda insanların sahip oldukları ayrıcalıkları ve diğerlerine yardım etme sorumluluğunu ele alır. "Sığınak," insanların bu zorlu konuları düşünmeye ve empati yapmaya teşvik etmek için tasarlanmış bir yapıt olarak sunulmaktadır.

Oyunun kadrosunda Selin Şekerci, Uğur Uzunel, Ulvi Kahyaoğlu gibi deneyimli oyuncular bulunmaktadır. Ayrıca, yazarlık Martyna Majok, çevirmenlik İbrahim Çiçek, yönetmenlik ve ışık tasarımı Bengü Uzun, yönetmen yardımcısı Ceyda Balaban ve diğer birçok yetenekli sanatçı oyunun yapımında yer almaktadır.

"Sığınak," izleyicilere duygusal bir deneyim sunmayı hedefleyen ve toplumsal sorunlara dikkat çeken bir tiyatro oyunudur. Aidiyet, toplum, ve insanların diğerleriyle olan ilişkileri gibi önemli temaları işler. Tiyatro severler için düşündürücü bir oyun olabilir ve bu oyunun izleyicilere hayatın farklı perspektiflerini görmeleri için bir fırsat sunacağına inanılıyor.

Seanslar

20.11.2023 Pazartesi / 20:30
Craft Tiyatro / İstanbul

21.11.2023 Salı / 20:30
Craft Tiyatro / İstanbul

26.11.2023 Pazar / 20:30
Craft Tiyatro / İstanbul

27.11.2023 Pazartesi / 20:30
Craft Tiyatro / İstanbul

Bilet AL

Craft Tiyatro

Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok. Bomontiada Eski Bira Fabrikaları No:1 / C Blok Kat:2
Şişli / İstanbul

0 212 234 73 48 / 0 212 234 59 84
info@crafttiyatro.com


Foruma Git: